Rodinný dům Perálec

Moderní dům k trvalému bydlení nebo rekreaci.

  • Plocha pozemku je 705 m2, zastavěná plocha 87 m2. 

  • Přistavěná garáž má rozměry 17,5m2.

  • Celková třída energetické náročnosti budovy B.

  • Moderní technologie pro vytápění a ovládání domu.

Nabízíme k prodeji nízkoenergetickou dřevostavbu na parcele 135/5. Dům je stavěn s důrazem na nejmodernější technologie a je připraven nabídnout komfortní trvalé nebo rekreační bydlení. Dům se nachází 7 km od města Skutče (29 km od okresního města Chrudim) na slunném místě, v ekologicky nezatíženém a klidném prostředí Vysočiny na pomezí Železných hor a Hornosvratecké vrchoviny. 

Do domu se vstupuje ze zvýšené části v 1.NP. Za zádveřím je technická místnost, koupelna, WC, pracovna, obývací pokoj s krbem, KK se spíží, chodba a schodiště. Z obývacího pokoje je přístup na terasu. V 2.NP je koupelna, WC, ložnice a 2 pokoje. Je zde přístup i do půdního prostoru. V 1.PP jsou dva skladové přístupné po venkovních schodech. Dům je dále vybaven podlahovým vytápění s ventilačním tepelným čerpadlem (NIBE – vzduch/voda) s možností klimatizace, domovní čistírnou odpadních vod a na zahradě podzemní nádrží na dešťovou vodu. V dům je zabezpečen EZS se vzdáleným přístupem s možností ovládání technologie domu.

Půdorysy:

Okolí:

Západně od Perálce se nachází evidovaná lokalita státní ochrany přírody Šilingův důl. Východně nedaleko Perálce je přírodní rezervace Toulovcovy maštale, kterou tvoří zajímavý labyrint pískovcových skal. Severním směrem je chráněné území přírodní památky Pivnická rokle a tvoří ji pískovcový kaňon, se soutěskou širokou jen 60 centimetrů. V Perálci se křižuje několik značených frekventovaných cyklistických tras. Nedaleko je lyžařský areál Sněžné.

 Adresa:

Perálec (u Skutče)

Souřadnice GPS: 49°49'36.453"N, 16°5'8.621"E